Google+ Servisinin Fotoğraflar Bölümü Kapanıyor

yckKK5axiGoogle’ın geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlediği geliştiriciler konferansında duyurduğu yeni ve bağımsız fotoğraf uygulaması Google Fotoğraflar 1 Ağustos itibariyle Google+ içindeki yerine veda edecek.Artık tamamen bağımsız ve sadece Google Play Store’dan yada Apple Store’dan indirilen bir uygulama olmuş olacak.

Aslında bu servisin temelleri Google’ın Picasa’yı alması daha sonra Google+ adındaki sosyal medya servisi içine entegre edilmesi ile atılmıştı.Fakat zaman Google’ın sosyal medya uygulamasına pek iyi davranmadı ve fotoğraf servisi asıl hak ettiği değerine bir türlü ulaşamadı.Firma buna son vermek adına son geliştirici konferansında fotoğraf servisini sosyal ağından tamamen ayıran bir uygulama tanıttı.

Yeni serviste kullanıcılar için iki yedekleme seçeneği bulunuyor.Birincisi yüksek kalitede sınırsız ve ücretsiz depolama ikincisi ise orjinal yedekleme.Kullanıcı eğer yüksek kaliteyi seçerse 16 megapiksel resimlerini ve 1080p video kayıtlarını sınırsız bir şekilde yedekleyebiliyor.Eğer resimler 16 megapikselden,videolar ise 1080p’den büyükse Google bunları otomatik olarak işliyor ve eşik değerlere indirip öyle yedekliyor.

Orijinal boyut seçeneği seçilirse yüklenen her içerik kullanıcının kotasından sayılıyor.Kullanıcılar istedikleri anda bu seçenekler arasında geçiş yapabiliyor fakat bu değişiklikler geçmişe dönük olarak işlemiyor.

Eğer sizde sorunsuz,sınırsız ve yüksek kalitede yedekleme yapmak istiyorsanız şiddetle tavsiye ettiğimiz uygulamayı cihazınıza kurmanızı tavsiye ediyoruz.Uygulamaya Android için buradan iOS için buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı