Note 5 Ve S6 Edge Plus’da Multitasking Sorunu.!!!

samsung1Her sene ortaya koyduğu güçlü donanımlı ürünlerle adından söz ettiren teknoloji devi Samsung’un yazılım kısmında da aynı performansı yakalaması biraz daha zaman alacak anlaşılan.Zira yeni cihazlar Note 5 ve S6 Edge Plus gibi cihazlarda 4gb ram olmasına rağmen multitasking yani çoklu işlem tarafında sıkıntı olduğu görülüyor.

Cihazların piyasaya sunulması ile birlikte Youtube’da da cihazlarla ilgili hız ve multitasking testi videoları da görünmeye başladı.Testi yaparken bu cihazların yanına konulan diğer üst segment cihazlarla birlikte aynı uygulamalar bir defa açıldıktan sonra,ikinci kez aynı uygulamalar tekrar açıldığında Note 5 ve S6 Edge Plus’da uygulamaların baştan başlatıldığı diğer cihazlarda ise uygulamaların mevcut durumlarıyla Ram’de tutulup kullanıcı tekrar açınca kaldığı yerden devam ettiği görülüyor.

Yüksek işlem gücü isteyen uygulamalar dışında sosyal ağ uygulamalarını dahi baştan başlatıyor oluşu cihazın multitasking verimliliği hakkında ciddi soru işareti uyandırıyor.

Bu tip bir sorunun S6 ve S6 Edge kullanıcılarının da olduğu biliniyordu ve genel görüş bunun özellikle Samsung tarafından yazılıma dahil ettiği yönündeydi.Agresif bir ram yönetimine sahip yazılım arayüz daha akıcı çalışsın diye daha önce açılan uygulamaları arka planda öldürüyordu.

Öyle görülüyor ki Note 5 ve S6 Edge Plus’daki sorunun da asıl nedeni bu.Samsung tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama olmazken,ortalama üstü kullanıcılar için bu durumun Samsung adına haneye eksi puan olarak geçmesine neden olabilir.

Umarız Samsung donanım tarafında yaptığı güzel işleri yazılım kısmında da yapar ve multitasking gibi temel bir özelliği bunca donanıma rağmen sıkıntılı olmaktan çıkarır ve efektif bir biçimde çalışmasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı