Yeni iPhone’ların Tanıtım Tarihi Resmileşti

Apple-LogoDaha önce yayınladığımız haberde Apple’ın yeni iPhone’larının tanıtımını 9 Eylül tarihinde yapacağı bir etkinlikle yapacağını paylaşmıştık.Nihayet bugün Apple tarafından basın kuruluşlarına gönderilen etkinlik davetiyeleriyle tarih resmiyet kazanmış oldu.

 Her sene tanıttığı cihazlarla satış rekorları kıran firma bu seneki modelleri 9 Eylül’de San Francisco şehrindeki Bill Graham Civic adlı ünlü konferans salonunda tanıtacak.Tanıtımda geçen sene olduğu gibi 4,7 inç ve 5,5 inç olmak üzere iki yeni iPhone’nun tanıtılması bekleniyor.Cihazların dış tasarımında değişiklik beklenmezken,donanım kısmında bazı yükseltmeler ve geliştirmeler olacağı kesin gözüyle bakılıyor.

 İki yeni cihazda da 14nm Apple A9 işlemci,geçen seneki cihazlardaki alüminyum alaşımdan 3 kat daha dayanıklı 7000 serisi alüminyum alaşımdan yapılmış kasa,12 mega piksel arka kamera ve 2gb ram yer alması bekleniyor.

 Yeni iPhone’ların tanıtımı Türkiye saati ile saat 20:00’de başlayacak.Takvimlerinize etkinlik olarak eklemenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı