Huawei Nexus 6P Resmen Tanıtıldı

535f365a383c9Google yeni referans cihazları olan Nexus 5X ve Nexus 6P isimli Nexus modellerini San Francisco’da düzenlenen etkinlikte tanıttı.Etkinlikten bir gün önce sızan özelliklere ilave olarak özellikle kamera hakkında detaylı bilgiler verildi.

Google Nexus 6P ile ilk kez Çin’li üretici Huawei ile iş ortaklığına gitti.Ortaya çıkan model hem malzeme kalitesi ile hem de uzun zamandır eksikliği hissedilen kamerası ile ön plana çıkmayı başarıyor.

Nexus 6P 5,7 inç 1440×2560 WQHD ekrana sahip.Gövde tamamen alüminyum malzeme ile üretilmiş.Cihazın ön tarafında çift stereo hoparlörler bulunurken,arka tarafta ise parmak izi okuyucusuna yer verilmiş.

nexus-6p-1

Snapdragon 810 64 bit işlemcisine sahip cihaz gücünü 3450mah kapasiteli pilden alıyor.3GB LPDDR4 sistem belleğine sahip ve 32GB,64GB ve 128GB depolama kapasitelerini birlikte sunuyor.

Nexus 6P’deki kamera da vaatkar görülüyor.12 mega piksel Sony sensöre sahip kamera geniş piksellerle ve Google kamera uygulamasının da desteğiyle düşük ışık koşullarında üst düzey rakiplerinden daha iyi iş çıkardığı görülüyor.Google kamera uygulaması ayrıca düşük ışık koşulunu otomatik olarak algılayıp HDR+ resimlerde çekebiliyor.Ayrıca Burst Mode olarak bilinen ard arda yapılan çekim yapabilme yeteneğine de sahip.

Android Hub Sensor özelliği olan cihazda hareket aktivitelerini ana işlemciye yük bindirmeden ayrı olarak ölçümleyebiliyor.

Cihazın fiyatlandırması 32GB 499 dolar,64GB 549 dolar ve 128GB’lık model 649 dolar şeklinde olacak.Cihazın ülkemize gelişi ile ilgili henüz bir bilgilendirme bulunmamakla birlikte,Huawei’nin ülkemizde fiilen faaliyette bulunmasını göz önünde bulundurursak sene sonuna doğru ülkemizde de satılmaya başlanacağı öngörebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı