Apple iPhone Değişim Programı Kapsamını Genişletiyor

Apple iPhone değişim programı kapsamını belli bir hasarı olan iPhone’lara da genişletiyor.Program dün itibariyle başlamış durumda.

Haberin devamına geçmeden önce şunları net bir şekilde ifade edelim.Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına önemli buluyorum.

Kapsama giren cihazlar iPhone 5,iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleridir.

Kapsama giren cihazlardaki hasarın kabul edilebilir seviyelerde olması gereklidir.

Bu programın kesinlikle garanti kapsamıyla ilgisi yoktur.

Bu trade-in (yani üste para vererek takas yapma) programı ülkemizde geçerli değildir.Yani elinizdeki hasarlı olan iPhone’ları değiştirmek için mağazalara hücum etmeyin boşuna.

iPhone Değişim Programı Nasıl Çalışıyor?

Daha önce herhangi bir hasarı olmayan iPhone’lar mağazalara götürülüp yeni iPhone modelleriyle değiştirilmek üzere takas ediliyordu.

Vermiş olduğunuz iPhone karşılığında size hediye kartı veriliyor siz de hediye kartı tutarının üstüne nakit ekleyip yeni iPhone’a kavuşuyorsunuz.

Bu işlemi ya iPhone’u fiziksel bir mağazaya götürüyorsunuz ya da online olarak bilgileri verip hediye kartını online alıyorsunuz.

Apple yaptığı genişletmeyle hasar görmüş ekranı,bozuk kameralı yada çalışmayan herhangi bir tuşu bulunan iPhone’ları da değişim programına dahil etti.

Verilecek hediye kartlarının bedeli cihazların durumlarına göre 50 Amerikan Dolar’ından 250 Amerikan Dolar’ına kadar değişecek.

Apple yeni iPhone değişim programı kapsamında yeni cihazları verirken ekranların üstünü koruyucu şeffaf film de kaplayacak.

Apple’ın bu uygulama için Belkin’le anlaştığı söyleniyor.

Yeni değişim programı dün itibariyle bazı mağazalarda başlamış durumda.Zamanla bütün mağazalara yayılacağını söyleyebiliriz.

Haberin sonunda tekrar ifade etmekte yarar görüyorum bu program kesinlikle ülkemizde uygulanmamaktadır.

Kullandığınız iPhone’ların ekranları kırıldıysa şu an için ülkemizde iki seçenek bulunuyor.Ekran değişimi ve cihaz değişimi.

Ekran değişiminde sadece kırık olan ekran değiştiriliyor.Apple Store’larda bu değişim cihazın modeline göre 300-600 TL arası değişiyor.

Cihaz değişiminde ise size tamamen yeni bir iPhone veriliyor.Bu da yine cihazın modeline göre 900-1500 TL arasında değişiyor.

Unutmadan.Cihaz değişimi seçeneği bir defaya mahsus bir işlem.

Umarız ülkemizde de bu tip programları yakın zamanda görürüz.Zira ülkemizdeki yasal düzenlemeler bu çeşit bir değişim programına izin vermiyor.

Apple’ın yeni değişim programı ile ilgili fikirlerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı