Detaylı Huawei P10 Ve P10 Plus Bootloader Kilidi Açma Rehberi

Yakın zamanda lansmanı yapılan Huawei’nin yeni amiral gemisi Huawei P10 için Huawei P10 bootloader kilidi açma rehberini sizler için hazırladım.

Android, kurcalamak için oldukça uygun olan Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Bununla birlikte, cihazınızı tamamen kontrol altına almak için cihazınızda root yetkilerini edinmeniz gerekir. Cihazınızı kurduktan sonra, Android’in her bir bölümünü değiştirmek için tüm OS ile oynamadan hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

Herhangi bir kodlama yapmadan cihazınızın görünümünü ve işlevselliğini değiştirmek için Xposed gibi modları yükleyebilirsiniz. Çoğu Android akıllı telefon bootloader kilidi kapalı olarakgelir, bu nedenle herhangi bir şey yapmadan önce bu bootloader kilidini açmanız gerekir.

Huawei akıllı telefonlar varsayılan olarak bootloader kilidi kapalı olarak gelir, ancak bu kilidi açmak kolaydır. Bu rehber Huawei P10 bootloader kilidi nasıl açılır onu görelim.

Huawei P10 Bootloader Kilidi Açma

Android cihazlarda bootloader kilidini açmak, muhteşemliğe kapı açmanın ilk adımıdır. Bootloader kilidi açıldığında, yedeklemeleri almak için TWRP gibi özel bir recovery flaşlayabilir yada özel ROM’ları flaşlayabilirsiniz.

Bootloader’ın kilidini açarsanız cihazın garantisi kaybolur ancak buna değecektir. Kaldı ki geri dönüş için birçok yol mevcut durumda.

Huawei P10 ve P10 Plus’ın bootloader kilidini açmak için OEM’den kilit açma şifresini edinmeniz gerekir. Sonra fastboot komutlarıyla bootloader kilidini açmak için o şifreyi kullanmanız gerekir.

Huawei P10 bootloader kilidi açma rehberine başlamadan önce bazı ön koşullar var. Öncelikle bunları sağladığınıza emin olun.

Önkoşullar

 • Aygıtınızda geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için Ayarlar »Telefon hakkında» Yapı numarası bölümüne gidin ve 7 kez dokunun. Ardından, Ayarlar »Geliştirici seçeneklerine geri dönün ve USB Hata Ayıklama ve OEM kilidi kaldırmayı etkinleştirin.

Huawei P10 bootloader kilidi açma

 • Minimal ADB ve Fasboot kurulumunu indirin ve bilgisayarınıza kurun.
 • Huawei akıllı telefon sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin.
 • Bootloader kilidinin açılması cihazınızın tamamını formatlayacağından, cihazınızdaki önemli dosyaları güvenli bir yere yedekleyin.
 • İşlemi başlatmadan önce cihazınızda yeterli şarj olduğunuzdan emin olun.

Huawei P10 bootloader kilidi açma

 • İlk olarak, bu sayfadan bir Huawei kimliği oluşturmanız gerekir.
 • Bir Huawei kimliği oluşturduktan sonra giriş yapın istenilen bilgileri doldurun.
 • Ürün kimliğini, IMEI numarasını ve model numarasını isteyecektir. Aşağıdaki USSD kodlarını kullanarak gerekli ürün kimliğini ve IMEI numarasını alabilirsiniz:
 • Ürün kimliği için, telefon uygulamasında “* # * # 1357946 # * # *” tuşlayın.
 • IMEI numarası için, telefon uygulamasında “* # 06 #” tuşlayın.
 • Gerekli bilgileri girip gönderdikten sonra örnek görseldeki gibi bir kilit açma kodu edineceksiniz.

Huawei P10 bootloader kilidi açma

 • Cihazınızı PC’ye bağlayın ve algılandığından emin olun.
 • ADB ve Fastboot dosyalarını ayıkladığınız klasöre gidin ve klasörün herhangi bir boşluğuna Shift + Sağ tuşla basarak bir komut istemi açın ve bağlam menüsünden komut penceresi aç komutunu seçin.
 • Cihazınızı ADB/Fastboot moduna yeniden başlatmak için aşağıdaki komutu kullanın.

Huawei P10 bootloader kilidi açma rehberimizde bu kısımdan itibaren komutlarla adımları geçeceğiz. Panik yapmayın oldukça kolay.

adb reboot bootloader

 • Fastboot modunda, cihazınızın bağlı olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki komutu kullanın. Her şey yolunda giderse cihazınızın seri numarası ekranda görülmelidir.

fastboot devices

 • Aşağıdaki komutu kullanarak cihazınızdaki bootloader kilidini açın. Bu, tüm cihazınızı biçimlendirecektir. Bu nedenle, cihazınızdaki her şeyi yedeklediğinizden emin olun.

fastboot oem unlock <Unlock Password>

Unlock Password yazan yere 3. adımda edindiğimiz kodu girin.

 • Son olarak, aşağıdaki komutu kullanarak cihazı yeniden başlatın.

fastboot reboot

Bu kadar! Artık Huawei P10 bootloader kilidi açma adımlarını tamamladınız. Cihazınıza custom recovery yükleme, root yetkisi kazandırma ve özel rom’lar kurma dahil her türlü yazılımsal modifikasyonları yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı